صفحه بلاگ یا نیوز بهترین صفحه برای زنده نگه داشتن سایت است ، موتورهای جستجو به این صفحات اهمیت زیادی می دهند ، شما میتوانید با ایجاد این صفحات به موتورهای جستجو خوراک لازم برای نتایج را بدهید.

اگر دوست دارید گوگل به صفحات پنهان سایت شما دسترسی پیدا کنید بهتر است برای وب سایت خود ، فایل نقشه سایت بسازید و از طریق گوگل وب مستر ان را به گوگل معرفی کنید ، اگر برای سایت نقشه سایت نسازید گوگل به صورت خودکار برای سایت شما نقشه تولید میکند که اصلا مناسب نیست و گاها اشتباه هم می کند و لینک های بی فایده را در بالای جستجو قرار می دهد.

پس با سایت نقشه سایت خود گوگل را راهنمایی کنید. سایت های زیادی هستند که نقشه سایت را برای شما می سازند اما اگر دوست دارید خودتان نقشه سایت را بساز کامپوننت Xmap را نصب کنید و تنظیم کنید تا بهترین نقشه سایت را برای شما بسازد.

Xmap کامپوننت رایگانی است که میتوانید از سایت اکستنشن های جوملا دانلود کنید.

اگر دوست دارید موتورهای جستجو تصاویر داخل سایت شما را در نتایج خود نشان دهند میتوانید با گذاشتن تگ alt و title برای تصاویر ، جنسیت و محتوای تصاویر خود را برای موتورهای جستجو مشخص کنید.

فایل .htacces در سئو تاثیر بسزایی دارید ، از این فایل میتوانید استفاده های زیادی بکنید ، مثلا می توانید با اضافه کردن یه سری کد که در ادامه مطلب برای شما قرار می دهیم سرعت وب سایت خود را چند برابر کنید. این کار علاوه بر سرعت شما کمک می کند تا مرورگر ها بداند که فایل ها را تا چه زمانی توی کش خود نگه دارند.

چیزی که مهمه اینه که گوگل چند دامنه رو برای یک محتوا تشخیص ندهد. این داستان زمانی مشکل ساز می شود ، که گوگل یکی را دامنه اصلی و الباقی را کپی تشخیص می دهد و این برای شما بسیار خطرناک است.

پس بهتر است دامنه ها به جای پارک شدن، ریدایرکت بشه به دامنه اصلی شما

خیلی از دوستان سئو کار اعتقاد دارن که فرقی نمیکنه سایت با www یا بدون www ، اما تجربه اثبات کرده که فعال بودنش خیلی بهتره و یه امتیاز مثبت برای شما هست. نکته مهم دیگه اینکه بعد از فعال سازی نباید به هیچ عنوان سایت با آدرس بدون www باز بشه ، بلکه باید هر آدرسی منتقل بشه به www ، برای اینکار میتوانید کد زیر را در فایل .htaccess وارد کنید

نرم افزار ها و پلاگین های زیادی برای سئو جوملا معرفی شده است ، که برخی رایگان و برخی تجاری هستند ، اگر بخواهیم این نرم افزارها را دسته بندی کلی کنیم می توان 2 دسته بندی در نظر گرفت، 1 - نرم افزارهایی که سایت را بهینه می کنند ، 2 - نرم افزارهایی که سایت را بهینه و لینک های شما را اصلاح می کنند.

بعد از فعال سازی امکانات سئوی جوملا به یاد داشته باشید که اشتباهات زیر را مرتکب نشوید.

اولین قدم در فعال سازی امکانات سئوی جوملا برای هر سایتی ، تنظیمات پیش فرض جوملاست ، اگر سایت شما زبان فارسی است و لینکهای شما نیز فارسی می باشد ، بهتر است در تنظیمات کلی جوملا بعد از فعال سازی گزینه های زیر ، گزینه مربوط به لینک های فارسی را نیز فعال کنید:

معرفی گروه نرم افزاری دیما

گروه نرم افزاری دیما یک گروه با دیگاه باز متن و انتشار رایگان است ، این گروه در سال 84 با نام میترا تاسیس و در سال 88 به گروه دیما تغییر نام داد ، محصولات این گروه عمدتا رایگان و در جهت توسعه وب فارسی ارائه شده است ، این گروه محصولات زیادی را تا کنون بر روی وب منتشر کرده است که از آن جمله میتوان به سیستم های مدیریت محتوای جوملا بیس اشاره کرد. این گروه افتخار دارد تا بسیاری از سایت های علماء و سایت های اشخاص معتبر را طراحی یا پیاده سازی نموده است.
خدمات این گروه محدود به وب بوده و تولید قالب وب سایت و نرم افزار های کاربردی بر روی جوملا از اصلی ترین فعالیت های گروه می باشد. این گروه متشکل از تعداد زیادی شرکت نرم افزاری و وب سایت های اینترنتی می باشد که خدمات همگی این وب سایت ها در زمینه وب می باشد.

ارتباط با ما

دفتر مرکزی: بندرعباس ، بلوار شهید افروز شهابی ، کوی ولیعصر یاس 1
دفتر کیش:جزیره کیش - بازار اداری بیست - طبقه دوم - دفتر شماره 208
دفتر تهران:خیابان بهشتی ، خیابان قائم مقام ، کوچه میرزا حسنی ، پلاک 23 طبقه 3 واحد 5
کد پستی: 7919777371
تلفن های تماس(6خط):09124195066-09358006036
ایمیل: r.balvardi@gmail.com, info@dima.ir
سایت: www.dima.ir

قالب های ایرانی وردپرس

چاپ پارچه

Template Design:Dima Group